Dlaczego pompa ciepła powietrze woda i gruntowa pompa ciepła są lepszym rozwiązaniem niż instalacje gazowe i kotły na ekogroszek lub na pelet?

Dlaczego pompa ciepła powietrze woda i gruntowa pompa ciepła są lepszym rozwiązaniem niż instalacje gazowe i kotły na ekogroszek lub na pelet?

Decydując się na ogrzewanie domu gazem, ekogroszkiem lub pelletem zawsze zapłacimy za ogrzewanie domu tyle ile zużyjemy danego gazu, ekogroszku lub pelletu. Nie jesteśmy w stanie tych kosztów obniżyć, nie zmniejszając temperatury komfortu w domu.

W przypadku pomp ciepła możemy połączyć taką instalację z panelami fotowoltaicznymi, które produkują prąd i tym samym zredukować koszty ogrzewania domu i innej energii wykorzystywanej w domu. Będziemy płacić wtedy rachunki za cały prąd w domu łącznie z ogrzewaniem domu pompą ciepła nawet 200-300 zł rocznie!!!

Coraz częściej pojawiające się dotacje do montażu paneli fotowoltaicznych skłaniają inwestorów do wyboru pompy ciepła zamiast gazu. W długim okresie jest to najefektywniejsze kosztowo rozwiązanie.

Ponadto ogrzewanie pompami ciepła to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe. Nie musimy, tak jak w przypadku ekogroszku czy pelletu, regularnie czyścić elementów kotłów, dosypywać pelletu czy ekogroszku.

Na zachodzie Europy coraz popularniejsze stają się magazyny energii, a wraz z ich popularnością spadają ich ceny. Juz za kilka lat posiadając pompę ciepła będziemy w stanie całkowicie uniezależnić się od dostaw energii z energetyki, posiadając system off grid.

Kolejnym argumentem za korzystaniem z pompy ciepła jest nowy system promocyjnych taryf energetycznych w niektórych okresach dnia. Taki system taryf przy posiadaniu ogrzewania podłogowego, lub dużego bufora ciepła pozwoli wymuszać działanie pompy ciepła w okresie taniej taryfy awyłączać pompę w okresie drogiej taryfy. Takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć koszty ogrzewania o około 35-40% bez pogarszania komfortu cieplnego domu.

Masz jeszcze jakieś pytania?

Z chęcią na każde odpowiemy!
 • Oddział Śląski

  ul. Toszecka 101/319
  44-100 Gliwice

  668 250 737
  slaskie@grupaeneco.pl

 • Oddział Małopolski

  ul. Krzywda 12A
  30-710 Kraków

  888 057 016
  malopolskie@grupaeneco.pl

 • Oddział Świętokrzyski

  ul. Partyzantów 22
  28-100 Busko-Zdrój

  603 244 353
  swietokrzyskie@grupaeneco.pl

 • Oddział Podkarpacki

  ul. Północna 279
  38-422 Krościenko Wyżne

  530 035 182
  podkarpackie@grupaeneco.pl

 • Oddział Beskidzki

  ul. Beskidzka 52a
  34-360 Milówka

  507 044 227
  beskidy@grupaeneco.pl