Dlaczego pompa ciepła powietrze woda i gruntowa pompa ciepła są lepszym rozwiązaniem niż instalacje gazowe i kotły na ekogroszek lub na pelet?

Decydując się na ogrzewanie domu gazem, ekogroszkiem lub pelletem zawsze zapłacimy za ogrzewanie domu tyle ile zużyjemy danego gazu, ekogroszku lub pelletu. Nie jesteśmy w stanie tych kosztów obniżyć, nie zmniejszając temperatury komfortu w domu.

Pompa ciepła = oszczędność

W przypadku pomp ciepła możemy połączyć taką instalację z panelami fotowoltaicznymi, które produkują prąd i tym samym zredukować koszty ogrzewania domu i innej energii wykorzystywanej w domu. Będziemy płacić wtedy rachunki za cały prąd w domu łącznie z ogrzewaniem domu pompą ciepła nawet 200-300 zł rocznie!!!

Coraz częściej pojawiające się dotacje do montażu paneli fotowoltaicznych skłaniają inwestorów do wyboru pompy ciepła zamiast gazu. W długim okresie jest to najefektywniejsze kosztowo rozwiązanie.

Ponadto ogrzewanie pompami ciepła to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe. Nie musimy, tak jak w przypadku ekogroszku czy pelletu, regularnie czyścić elementów kotłów, dosypywać pelletu czy ekogroszku.

Na zachodzie Europy coraz popularniejsze stają się magazyny energii, a wraz z ich popularnością spadają ich ceny. Juz za kilka lat posiadając pompę ciepła będziemy w stanie całkowicie uniezależnić się od dostaw energii z energetyki, posiadając system off grid.

Pompa ciepła a ekogroszek

Kolejnym argumentem za korzystaniem z pompy ciepła jest nowy system promocyjnych taryf energetycznych w niektórych okresach dnia. Taki system taryf przy posiadaniu ogrzewania podłogowego, lub dużego bufora ciepła pozwoli wymuszać działanie pompy ciepła w okresie taniej taryfy awyłączać pompę w okresie drogiej taryfy. Takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć koszty ogrzewania o około 35-40% bez pogarszania komfortu cieplnego domu.

Najnowsze wpisy