POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła zamieniają energię pochodzącą z powietrza, gruntu lub wody w ciepło, które ogrzeje Twój dom. Wykorzystaj moc energii odnawialnej.

Energia z natury

Bezpłatna energia pochodzącą z natury znacznie zmniejszy koszty ogrzewania Twojego domu. Pompa ciepła CWU pozwoli Ci efektywnie wykorzystać naturalne środowisko i uniezależnić się od paliw kopalnych. Dzięki temu rozwiązaniu aż 80% energii otrzymasz ze środowiska. Napęd systemu wymaga jedynie 20% energii. Z 1 kWh energii elektrycznej otrzymasz ok 5 kWh energii cieplnej. Tyle oszczędności!

Pompa ciepła do CWU jest około 5 razy bardziej oszczędna niż grzałka elektryczna. W porównaniu z innymi nośnikami energii dostępnymi na polskim rynku pozwala zaoszczędzić aż nawet do 60% kosztów przeznaczonych na ogrzanie domu.

Zalety pomp ciepła

Pompa ciepła do ogrzewania domu to urządzenie, które docenisz od razu. Przekonaj się, dlaczego.

Wielofunkcyjność

Pompy cieplne posiadają wiele funkcji – w zimie grzeją, a latem zapewniają ochłodzenie.

Brak konieczności sterowania

Właściwie dobrana pompa CWU jest kompletnie bezobsługowa.

Dbałość o przyrodę

Pompa ciepła jest rozwiązaniem ekologicznym – korzystanie z niej następuje w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Łatwy montaż

Instalacja pompy ciepła jest o wiele prostsza niż instalacja kotła centralnego ogrzewania.

Inwestycja, która się opłaca

Nawet najlepsze pompy ciepła nie kosztują majątku. Koszt pompy ciepła zwróci Ci się szybciej, niż myślisz.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania domu – bez ryzyka wybuchu.

Pompy ciepła SOFATH

Pracujemy z najlepszymi producentami. Zobacz, czym charakteryzuje się pompy ciepła firmy SOFATH.

Firma Sofath należy do firmy Dedietrich, która z kolei jest częścią jednej z największych grup specjalizującej się w branży grzewczej w Europie – BDR Thermea. W ofercie marki SOFATH znajdziesz kilka typoszeregów pomp ciepła: Caliane, Termeo, Lizea i BECT.

Sofath już od 34 lat produkuje pompy ciepła w oparciu o swoje unikalne rozwiązania technologiczne. W całej Europie jest już ponad 200 tysięcy instalacji ogrzewania wyposażonych w pompy ciepła SOFATH. Pracują w domach i obiektach przemysłowych, zapewniając komfort cieplny ich użytkownikom.

Rozwiązania te należą do jednych z najbardziej niezawodnych technologii grzewczych (żywotność sprężarki sięga nawet 20-25 lat). Pompy SOAFTH są również bardzo ekonomiczne – obniżają koszty ogrzewania nawet o ponad 50% w porównaniu do spalania oleju opałowego czy gazu. Charakteryzują się też cichą pracą, prostą obsługą i świetnym designem.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą pomp ciepła. Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje pompa ciepła? Cennik zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Do kogo kierowana jest nasza oferta pomp ciepła?

Swoją ofertę kierujemy głównie do osób, które budują bądź modernizują domki jednorodzinne lub obiekty komercyjne. Jesteś lub chcesz posiadać niezawodną, ekologiczną i tani w eksploatacji instalację to doskonale trafiłeś!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą pomp ciepła. Mamy 5 oddziałów w południowej Polsce, w których wyszkoleni pracownicy chętnie udzielą wyczerpujących wyjaśnień na temat pomp ciepła. Działamy w takich rejonach jak: Śląsk (Gliwice, Rybnik, Katowice, Tarnowskie Góry, Zabrze, Tychy, Pszczyna, Żywiec, Bielsko-Biała), Małopolska (Kraków, Tarnów, Nowy Targ, Nowy Sącz), Świętokrzyskie (Kielce, Busko – Zdrój, Sandomierz, Skarżysko Kamienna), Podkarpackie (Rzeszów, Krosno, Jasło, Dębica, Sanok, Przemyśl).

Pompy ciepła znajdujące się w naszej ofercie

Gruntowe pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła

Masz pytania dotyczące pomp ciepła?

Z chęcią na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową!
 • Pompy ciepła | Obszar działania: Śląskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Podkarpackie

  Pompy ciepła stosowane do ogrzewania domów są najbardziej efektywnym sposobem ogrzewania.

  Pierwsze zastosowanie pomp ciepła do ogrzewania domów miało miejsce w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Pierwsze wynalazki natomiast z dziedziny chłodnictwa datuje sie na rok 1810, podczas gdy szkocki naukowiec J.Leslie skonstruował pierwszy absorbcyjny agregat chłodniczy. Za kolejne 20 lat inny naukowiec – Jacob Perkins – skonstruował chłodziarkę sprężarkową.

  Podwaliny teoretyczne w zakresie termodynamiki, a więc zasady , które wykorzystują obecnie pompy ciepła, dał Francuz Nicolas Carnot. Opisał relacje istniejące pomiędzy ciepłem, a pracą. Osobą, od której faktycznie zaczął się rozwój pomp ciepła do CWU (pomp ciepła do ogrzewania domów) był Wiliam Thomson, który w roku 1852 szczegółowo opisał zasady działania pomp ciepła.

  Pierwszą instalację do ogrzewania domu w oparciu o pompę ciepła skonstruował w roku 1928 Anglik T.G Haldane.

  Ogromnym impulsem do rozwoju pomp ciepła był natomiast kryzys naftowy, na skutek którego obserwujemy ogromną dynamikę w rozwoju pomp ciepła do ogrzewania i chłodzenia domów.

  W Polsce pierwsze pompy ciepła zamontowano na poczatku lat 90-tych. Były wówczas bardzo drogie i tylko niewielu klientów mogło sobie pozwolić na ich zakup. Obecnie juz prawie każda osoba może pozolić sobie na zakup pompy ciepła do CWU, która zapewnia efektywne ogrzewanie ciepłej wody użytkowej w okresie wiosna-lato-jesień.

  Pompy ciepła do cwu są najprostszym i najtańszym rodzajem rodzajem pompy ciepła. Jednak ich znaczenie jest ogromne (szczególnie w okresach przejściowych – wiosenno-letnio i jesiennym), gdyż mogą w z powodzeniem zastąpić węgiel do ogrzewania CWU. Droższą opcją są pompy ciepła do ogrzewania domu typu powietrze woda.

  Niskiej jakości pompy ciepła o małej mocy można już kupić za około 10.000 zł. Najlepsze pompy ciepła, różniące się od tych tanich lepszej jakości materiałami, doskonałą automatyką sterującą, optymalnym dobraniem wszystkich komponentów oraz posiadające współczynniki efektywności znacznie przewyższające te tanie pompy, można kupić za około 30000 do nawet 60000 zł w zależności od mocy.

  Najbardziej zaawansowaną propozycją powietrznych pomp na rynku europejskim są pompy ciepła Mitsububishi Zubadan. Bardzo zaawansowanym rozwiązaniem jest również oferta firmy Sofath w zakresie pomp powietrznych – Lizea LV 200. Dla osób ceniących najefektywniejsze rozwiązania w zakresie pomp ciepła do ogrzewania domu i gotowych zapłacić nieco więcej, aby kupić najlepsze pompy ciepła po względem kosztów eksploatacji, są gruntowe pompy ciepła.

  Szczególne miejsce wśród tych pomp zajmuje pompa ciepła działająca w technologii bezpośredniego odparowania w gruncie ( DX)pompa Caliane marki Sofath. Technologia ta, choć stawiająca przed firmami instalacyjnymi wysokie wymagania, jest najbardziej efektynym rozwiązaniem w całym okresie grzewczym.

 • Oddział Śląski

  ul. Toszecka 101/319
  44-100 Gliwice

  668 250 737
  slaskie@grupaeneco.pl

 • Oddział Małopolski

  ul. Krzywda 12A
  30-710 Kraków

  888 057 016
  malopolskie@grupaeneco.pl

 • Oddział Świętokrzyski

  ul. Partyzantów 22
  28-100 Busko-Zdrój

  603 244 353
  swietokrzyskie@grupaeneco.pl

 • Oddział Podkarpacki

  ul. Północna 279
  38-422 Krościenko Wyżne

  530 035 182
  podkarpackie@grupaeneco.pl

 • Oddział Beskidzki

  ul. Beskidzka 52a
  34-360 Milówka

  507 044 227
  beskidy@grupaeneco.pl