O NAS

Jesteśmy ekspertami w projektowaniu i instalacji pomp ciepła oraz systemów rekuperacji.

Wiedza ekspercka

Nasz zespół tworzą inżynierowie, doradcy i monterzy z wieloletnim doświadczeniem.

Jakość

Dbamy o Ciebie na każdym etapie współpracy. Zapewniamy profesjonalną i sprawną obsługę podczas pracy nad Twoją instalacją, a także po jej zakończeniu.

Wiele lat doświadczenia

Zrealizowaliśmy ponad 260 instalacji z pompami ciepła oraz ponad 200 systemów wentylacji w domach jednorodzinnych, dużych rezydencjach i obiektach przemysłowych.

Praca = pasja

Kochamy to, co robimy. Jesteśmy grupą przyjaciół, która zdecydowała się wykorzystać efekt synergii swojego doświadczenia praktycznego i wiedzy w zakresie inżynierii sanitarnej, architektury oraz geologii. Realizujemy wspólnie instalacje grzewcze wzbogacone o innowacyjne pompy ciepła oraz wentylację.

100% zaangażowania

Nasza praca wpisuje się w oczekiwania wszystkich klientów. Zapewniamy skuteczne rozwiązania w zakresie ogrzewania i wentylacji swoich domów, niskiego całkowitego kosztu utrzymania oraz komfortu cieplnego i bezawaryjnej pracy.

Partnerstwo w biznesie

W grupie Eneco na pierwszym miejscu stawiamy jakość i partnerskie relacje z naszymi klientami. To dla nas ważne – efekty dobrej pracy towarzyszą klientom przez lata, co sprawia, że warto z nami pracować.

Opinie

O naszych osiągnięciach najlepiej mówią nasi klienci. Przeczytaj i zobacz sam.

 • Długo zastanawiałem się nad systemem ogrzewania w moim nowym domu. Zależało mi na tym, aby był to system bezobsługowy, nowoczesny i tani w eksploatacji. Po długim namyśle i konsultacjach z rodziną, zdecydowałem się na pompę Sofath Caliane 09RT. Grupa Eneco wykonała kompleksowy projekt całej instalacji wraz z technologią bezpośredniego odparowania, co umożliwiło mi montaż wymiennika poziomowego na mojej niedużej działce. Po drugim sezonie grzewczym, stwierdzam, że pompa oraz cała instalacja ogrzewania podłogowego działa bez najmniejszych problemów. W okresie bardzo niskich temperatur około -18C temperatura w domu była dokładnie taka, jakiej oczekiwałem 22C. Bardzo mile zostałem zaskoczony rachunkami za energię, za okres wrzesień-październik (310 zł) oraz listopad-grudzień (290 zł). Są to koszty całej pobranej energii w moim domu, gdyż nie posiadam podlicznika do pompowni! Cała instalacja przerosła moje oczekiwania. Naprawdę polecam!

  Artur, Kielce Dom 225 m2, 2 pietra, rekuperacja
 • Już przed rozpoczęciem budowy domu zastanawiałem się nad wyborem źródła ogrzewania. Wahałem się pomiędzy ogrzewaniem gazem, pompą ciepła powietrzną i pompą ciepła gruntową. Rozmawiając z różnymi firmami wykonawczymi i znajomymi, doszedłem do wniosku, że powietrzna pompa ciepła jest tańsza w zakupie, lecz jej koszty eksploatacji są znacznie wyższe niż pompy gruntowej, dlatego podjąłem decyzję o wyborze pompy gruntowej. Ze względu na budowę geologiczną terenu na którym stawiałem dom nie mogłem wykonać odwiertów, dlatego zdecydowałem się na pompę gruntową bezpośredniego odparowania Caliane. Miałem obawy, że koszty mogą być większe niż w przypadku odwiertów. Po drugim sezonie grzewczym całkowite koszty ogrzewania mojego 220 m2 domu wynosiły około 2500 zł. Byłem tym mile zaskoczony. Nawet podczas największych mrozów temperatura w moim domu jest komfortowa, pompa działa bezawaryjnie. Polecam firmę Grupa Eneco.

  Arek, Tarnowskie Góry Dom 210 m2, rekuperacja i wentylacja
 • Jestem bardzo zadowolony z wyboru grupy Eneco jako specjalistów, którzy zainstalowali kompleksowe ogrzewanie w oparciu o pompę ciepła bezpośredniego odparowania Caliane w naszym domu. Grupa Eneco stanęła na wysokości zadania, które wcale nie było łatwe. Mamy stosunkowo niewielką działkę i bardzo ucieszył nas dobrany system ogrzewania, który nie zabiera miejsca. Cały nasz projekt został dokładnie oceniony przez inżynierów, geologa i architektów. Z takim podejściem byłem całkowicie spokojny o uzyskanie dobrych efektów. Dla mojej rodziny duże znaczenie miały też niskie, całkowite koszty eksploatacji systemu grzewczego i tak właśnie jest. Do tego obsługa systemu jest banalnie prosta, praktycznie nie wymaga żadnej pracy. Mogę z całego serca polecić rozwiązania grzewcze firmy Sofath oraz doskonałą obsługę zapewnioną przez grupę Eneco.

  Adam, Kraków Dom 89 m2, pompa ciepła Caliane 05 GSHP, rekuperacja
 • Instalacja w moim domu 200 m2 ogrzewania podłogowego i pompy ciepła została wykonana wzorowo. Od Grupy Eneco otrzymałem kompletną dokumentację projektową podłogówki, pompowni i wyliczenia strat ciepła. Było to szczególnie dla mnie ważne, jako że jestem inżynierem i dużą wagę przykładam nie tylko do samego wykonawstwa, lecz również do właściwego zaprojektowania. Wszystkie prace przebiegały terminowo i zgodnie z projektem. Pompa Caliane z poziomym miedzianym wymiennikiem gruntowym działa bezawaryjnie, a koszty są znacznie, niższe niż oczekiwałem - w ostatnim sezonie grzewczym 2016-2017 1800 zł. Kontakt z przedstawicielem firmy jest bezproblemowy. Szczerze polecam.

  Robert, Rybnik

Grupa Eneco w liczbach

0
Specjalistów
0
Zrealizowanych instalacji z pompami ciepła
0
% zadowolonych klientów
0
lat doświadczenia

Zobacz co nas wyróżnia

Prawidłowe zaprojektowanie nowoczesnej instalacji w oparciu o pompę ciepła jest zadaniem złożonym. Wymaga posiadania szerokiej wiedzy i doświadczenia z zakresu budownictwa, inżynierii sanitarnej oraz geologii. Aby instalacje działały przez wiele lat, generowały minimalne koszty eksploatacyjne a jednocześnie zapewniały komfort klientom, nie mogą już być realizowane jedynie przez instalatora. Konieczne jest współdziałanie zespołu fachowców.

Jesteśmy dumni z tego, jak pracujemy. Zobacz nasze atuty:

01.

Jesteśmy zespołem inżynierów i instalatorów z długoletnim stażem. Regularnie uzupełniamy swoją wiedzę w zakresie szybko zmieniającej się technologii pomp ciepła oraz innych systemów ogrzewania.

02.

Zrealizowaliśmy już ponad 360 inwestycji w oparciu o pompy ciepła. Mamy na koncie ponad 200 instalacji wentylacji mechanicznej oraz kilkaset innych instalacji w domach jednorodzinnych, dużych rezydencjach i obiektach przemysłowych.

03.

Każda nasza realizacja jest poprzedzona dogłębną analizą oczekiwań klienta. Potem wykonujemy projekt całej instalacji przez uprawnionego specjalistę.

04.

Po wykonaniu instalacji każdy z naszych klientów podkreśla zadowolenie ze współpracy z nami.

05.

Już ponad 80% nowych inwestycji realizujemy w oparciu o polecenia obecnych klientów.

06.

Opiekujemy się i wspieramy wiedzą naszych klientów nie tylko w okresie realizowanej inwestycji, lecz również świadcząc usługi gwarancyjne i pogwarancyjne.

07.

Zrealizowanie planu sprzedaży w roku 2015 i 2016 w wysokości ponad 130% planu.

08.

Nie stoimy w miejscu. Myślimy przyszłościowo i szkolimy się, by dostarczać Ci jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania grzewcze dla domu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej firmy?

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz. My też chętnie Cię poznamy!