GRUNTOWE POMPY CIEPŁA

Przekonaj się, że korzystanie z energii znajdującej się w ziemi jest bardzo oszczędnym i ekologicznym rozwiązaniem grzewczym.

Gruntowe pompy ciepła

Energię geotermalną niskich temperatur można w prosty sposób wykorzystać do ogrzewania domu poprzez zastosowanie gruntowej pompy ciepła. Zasada działania pompy ciepła może być porównana do pobierania wody ze studni. W trakcie pompowania wody „podnosimy” ją, czyli przenosimy ze stanu o niższej energii, do poziomu ogrodu, czyli stanu o wyższej energii. W przypadku pompy ciepła, potrzebna nam do tego będzie energia elektryczna. Gruntowe pompy ciepła są znacznie bardziej efektywne, a co się z tym wiąże tańsze w eksploatacji niż powietrzne pompy ciepła. Realna wydajność pompy ciepła ziemnej jest znacznie wyższa. Posiadają one ogromny bufor ciepła w postaci energii zgromadzonej w gruncie. W przypadku niskich temperatur na zewnątrz budynku temperatura dolnego źródła wynosi kilka stopni zamiast minus kilkunastu stopni w przypadku, gdy stosujemy pompę powietrzną. Przekłada się to na wyjątkowo efektywne działanie tego typu pomp. Pompy geotermalne, to jedno z najbardziej wydajnych odnawialnych źródeł energii. Zapewniają one nie tylko ogrzewanie geotermalne, ale również służą do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą pomp ciepła. Mamy 5 oddziałów w południowej Polsce, w których wyszkoleni pracownicy chętnie udzielą wyczerpujących wyjaśnień na temat gruntowych pomp ciepła. Działamy w takich rejonach jak: Śląsk (Gliwice, Rybnik, Katowice, Tarnowskie Góry, Zabrze, Tychy, Pszczyna, Żywiec, Bielsko-Biała), Małopolska (Kraków, Tarnów, Nowy Targ, Nowy Sącz), Świętokrzyskie (Kielce, Busko – Zdrój, Sandomierz, Skarżysko Kamienna), Podkarpackie (Rzeszów, Krosno, Jasło, Dębica, Sanok, Przemyśl).

Dodatkowe informacje i porady uzyskane od naszego personelu z pewnością pozwolą Ci wybrać i wyposażyć Twój dom w ekologiczne rozwiązania (w zakresie ogrzewania i ciepłej wody) idealnie dopasowane do Twoich potrzeb! Instalacja gruntowej pompy ciepła to także krok w kierunku oszczędności na polu finansowym – dzięki niej obniżysz opłaty związane z utrzymaniem budynku. Tańsze ciepło jest możliwe. Warto wybrać sprawdzone rozwiązania i urządzenia.

Uszczuplające się kopalniane źródła energii oraz stale rosnące ceny gazu, węgla czy oleju opałowego, skłaniają nas do poszukiwania alternatywnych źródeł energii, potrzebnych do ogrzania naszych domów. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie, jest nie tylko energia słoneczna i kolektory słoneczne, ale także energia geotermalna, ulokowana w ziemi.

Gruntowa pompa ciepła Caliane

Gruntowa pompa ciepła Caliane działa w technologii bezpośredniego odparowania czynnika w gruncie.

Oznacza to że ten sam czynnik chłodniczy R410, który znajduje się w większości innych pomp ciepła, wypełnia nie tylko pompę ciepła, lecz również dolny, zakopany w ziemi wymiennik ciepła: wymiennik pionowy bądź poziomy. Czynnik chłodniczy pobiera ciepło z gruntu, co doprowadza do jego parowania i przemiany fazowej z ciekłej w gazową. Proces przemiany fazowej umożliwia pobranie z gruntu znacznie więcej energii z 1 m2 w danej jednostce czasu niż wymiennik glikolowy. Ponadto ze względu na brak w tej pompie pompy obiegowej dolnego źródła oraz wymiennika pomiędzy dolnym źródłem a pompą ciepła oraz zastosowanie miedzianych rur zakopanych w ziemi zamiast rur z tworzywa sztucznego posiada rekordowe współczynniki SCOP (sezonowy współczynnik efektywności) przewyższające glikolowe pompy gruntowe.

Co jest szczególnie ważne dla klienta, powierzchnia działki potrzebna do wyjątkowo efektywnego pobory ciepła z gruntu wynosi w zależności od stopnia izolacji domu około 80% powierzchni ogrzewanej!

Przykładowo dla domu o powierzchni 220 m2 potrzebujemy jedynie 130 m2 działki.

Dlaczego klienci wybierają spośród wielu naszych pomp właśnie gruntową pompę ciepła Caliane?

01.

Mała powierzchnia działki potrzebna do rozłożenia wymiennika gruntowego.

02.

Bardzo wysoka sprawność pompy, co przekłada się na rekordowo niskie koszty eksploatacji.

03.

Bardzo prosty, pozbawiony skomplikowanej elektroniki układ, łatwy i tani w serwisowaniu.

04.

Konkurencyjny cenowo ze względu na niskie koszty wykonania dolnego źródła pompy.

05.

Technologia sprawdzona, stosowana przez firmę SOFATH od ponad 35 lat.

06.

Nowoczesny design pompy.

07.

Najwyższa efektywność energetyczna z regulatorami A+++!

08.

Czynnik krążący w dolnym źródle nie podlega wymianie w przeciwieństwie do pomp glikolowych.

Gruntowa pompa ciepła Termeo

Kolejna doskonała propozycja marki SOFATH. Tym razem prezentujemy model z serii Termeo.

Pompa gruntowa Termeo pobiera bezpośrednio energię cieplną znajdującą się w ziemi. Przenosi ciepło do wewnętrznej instalacji ogrzewania podłogowego budynku. Ponadto charakteryzuje się sporą efektywnością działania ze współczynnikiem COP do 4,74, a także posiada wymienniki płytowe ze stali nierdzewnej oraz zintegrowane naczynie wzbiorcze, pompy obiegowe i zawór przełączający c.o./c.w.u. Postaw na sprawdzone źródło ciepła i ciepłej wody w budynku. Dzięki jego instalacji obniżysz koszty ogrzewania i zaoszczędzisz sporo pieniędzy!

Dane techniczne

Pobierz plik PDF, aby dowiedzieć się więcej na temat oferowanych przez nas gruntowych pomp ciepła i poznać ich dane techniczne.

Masz jakieś pytania?

Jeśli interesuje Cię np. koszt gruntowej pompy ciepła, zapraszamy do kontaktu. Napisz lub zadzwoń do nas!