POMPY CIEPŁA ŚLĄSK

Jednymi z najbardziej polecanych dziś i chętnie montowanych urządzeń grzewczych wykorzystujących bezpłatną energię pochodzącą z natury są pompy ciepła. Województwo śląskie to miejsce, w którym te systemy grzewcze cieszą się największą popularnością. Ten sprytny sposób ogrzania budynku mieszkalnego pozwala nie tylko efektywnie wykorzystywać zasoby pozostające w środowisku naturalnym, ale również skutecznie (oraz pro ekonomicznie), uniezależnić się od drogich paliw kopalnych. Pompy ciepła na Śląsku to rozwiązanie z najwyższej półki branżowej – ich montaż pozwoli bowiem na otrzymanie aż 80% energii prosto ze środowiska. Napęd systemu i moc działania nowoczesnych pomp ciepła wymagać będzie jedynie wykorzystania zaledwie 20% energii. W praktyce więc z 1 kWh energii elektrycznej otrzymać można nawet około 5 kWh energii cieplnej. Tyle oszczędności kryje w sobie jedno urządzenie. A to właśnie nowoczesna pompa ciepła powietrze-woda, która grzeje tak skutecznie i niedrogo, jak nic innego. Pompy ciepła do budynków mieszkalnych, to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Do wyboru jest: gruntowa pompa ciepła, pompa ciepła głębinowa oraz powietrzna. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Pompa ciepła gruntowa jest droższa w montażu, ale tańsza w eksploatacji. Decydując się na gruntową pompę ciepła możemy być pewni, że mniej prądu zużywa pompa ciepła gruntowa niż powietrzna.

Gruntowe pompy ciepła

Gruntowa pompa ciepła Rotorua

Gruntowa pompa ciepła GSHP

Powietrzne pompy ciepła

Powietrzna pompa ciepła De Ditrich ALEZIO S V200

Powietrzna pompa ciepła De Ditrich ALEZIO S

Powietrzna pompa ciepła R32, YKF SPLIT

Powietrzna pompa ciepła Zubadan Mitsubishi Electric

Powietrzna pompa ciepła Ecodan Mitsubishi Electric

Obszar działania – Śląsk

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą pomp ciepła. Klienci modernizujący lub budujący nowy dom mogą skorzystać z 5 lokalizacji naszych oddziałów – wszystkie znajdują się w południowej Polsce. Działamy na Śląsku w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Gliwice, Katowice, Racibórz, Ruda Śląska, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski, Mikołów, Pszczyna, Rybnik, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze, Żory, Żywiec, Częstochowa, Chorzów. Głównie na terenie tych miast działamy! Nie mieszkasz w tych miastach? Nie ma problemu! Działamy na terenie całego Śląska!

Zalety pomp ciepła

Wysoki poziom bez obsługowości – klucz do sukcesu tkwi w odpowiednio dobranym rodzaju pompy oraz jej profesjonalnym montażu.

Wielofunkcyjność – pompy ciepła na Śląsku mogą zarówno grzać zimą, jak i skutecznie chłodzić latem.

Nieskomplikowany montaż pompy ciepła – tu wymienić należy nie tylko modele gruntowe, ale i powietrzne. Różnią się od siebie sposobem działania.

Gwarancja zwrotu nakładów inwestycyjnych już po kilku latach.

Ogromne oszczędności kosztów ogrzewania – decydując się na pompę ciepła, większość ciepła pobierana jest ze środowiska naturalnego, co pozwala znacząco obniżyć koszty ogrzewania domu.

Wysoka ekologiczność pomp ciepła – urządzenie grzewcze działa bowiem nie generując żadnych zanieczyszczeń do środowiska.

Opinie o pompach ciepła ze Śląska

„Moje miejsce zamieszkania to Ruda Śląska. Jestem zachwycony działaniem gruntowej pompy ciepła. Nie dość, że skutecznie ogrzewa mój dom o powierzchni ponad 250 mkw., to jeszcze zajmuje się podgrzewaniem wody użytkowej. Koszty ogrzewania w okresie grzewczym miesięcznie nie przekraczają 200 zł – to znacznie mniej niż ogrzewanie podłogowe. To system korzyści, jakich mało, gdy mam porównanie do horrendalnie wysokich kosztów ogrzewania gazem… Polecam niezawodne pompy ciepła na Śląsku.”

„Pompa ciepła to najtańsza opcja, jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Poza tym to szereg korzyści: klimatyzacja, możliwość podgrzewania i chłodzenia temperatury wody, źródło energii itp. Szczególnie odczuwam to w miesiącach zimowych, kiedy rachunki za ogrzewanie nie są wysokie. A dzięki oszczędnościom mogę potem myśleć o kolejnych proekologicznych inwestycjach w moim domu. Temat pomp ciepła zdecydowanie warto poznać bliżej. Polecam te urządzenia!”

„Pompa ciepła dosłownie zmieniła moje życie. Raz, że pod względem finansowym – koszty ogrzewania są kilka razy mniejsze niż np. ogrzewania podłogowego, a dodatkowo przekłada się to też na koszty uzyskiwania ciepłej wody użytkowej. Mniejszy pobór energii elektrycznej jest zdecydowanie odczuwalny dla mojego portfela. Dwa, że działam ekologicznie i jestem z tego bardzo dumny. Trzy, że w instalacji pomaga mi fachowiec i nie muszę tracić na to czasu. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz gruntowe, czy powietrzne pompy ciepła, bo każde to dobry wybór. Jestem z Zabrza i bardzo polecam ten system, grzewczy!”

Masz pytania dotyczące pomp ciepła?

Z chęcią na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową!