POMPY CIEPŁA ŚLĄSK

Jednymi z najbardziej polecanych dziś i chętnie montowanych urządzeń grzewczych wykorzystujących bezpłatną energię pochodzącą z natury są pompy ciepła. Województwo śląskie to miejsce, w którym te systemy grzewcze cieszą się największą popularnością. Ten sprytny sposób ogrzania budynku mieszkalnego pozwala nie tylko efektywnie wykorzystywać zasoby pozostające w środowisku naturalnym, ale również skutecznie (oraz pro ekonomicznie), uniezależnić się od drogich paliw kopalnych. Pompy ciepła na Śląsku to rozwiązanie z najwyższej półki branżowej – ich montaż pozwoli bowiem na otrzymanie aż 80% energii prosto ze środowiska. Napęd systemu i moc działania nowoczesnych pomp ciepła wymagać będzie jedynie wykorzystania zaledwie 20% energii. W praktyce więc z 1 kWh energii elektrycznej otrzymać można nawet około 5 kWh energii cieplnej. Tyle oszczędności kryje w sobie jedno urządzenie. A to właśnie nowoczesna pompa ciepła powietrze-woda, która grzeje tak skutecznie i niedrogo, jak nic innego. Pompy ciepła do budynków mieszkalnych, to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Do wyboru jest: gruntowa pompa ciepła, pompa ciepła głębinowa oraz powietrzna. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Pompa ciepła gruntowa jest droższa w montażu, ale tańsza w eksploatacji. Decydując się na gruntową pompę ciepła możemy być pewni, że mniej prądu zużywa pompa ciepła gruntowa niż powietrzna.

Pompy ciepła znajdujące się w naszej ofercie

Obszar działania – Śląsk

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą pomp ciepła. Klienci modernizujący lub budujący nowy dom mogą skorzystać z 5 lokalizacji naszych oddziałów – wszystkie znajdują się w południowej Polsce. Działamy na Śląsku w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Gliwice, Katowice, Racibórz, Ruda Śląska, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski, Mikołów, Pszczyna, Rybnik, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze, Żory, Żywiec, Częstochowa, Chorzów. Głównie na terenie tych miast działamy! Nie mieszkasz w tych miastach? Nie ma problemu! Działamy na terenie całego Śląska!

Zalety pomp ciepła

Wysoki poziom bez obsługowości – klucz do sukcesu tkwi w odpowiednio dobranym rodzaju pompy oraz jej profesjonalnym montażu.

Wielofunkcyjność – pompy ciepła na Śląsku mogą zarówno grzać zimą, jak i skutecznie chłodzić latem.

Nieskomplikowany montaż pompy ciepła – tu wymienić należy nie tylko modele gruntowe, ale i powietrzne. Różnią się od siebie sposobem działania.

Gwarancja zwrotu nakładów inwestycyjnych już po kilku latach.

Ogromne oszczędności kosztów ogrzewania – decydując się na pompę ciepła, większość ciepła pobierana jest ze środowiska naturalnego, co pozwala znacząco obniżyć koszty ogrzewania domu.

Wysoka ekologiczność pomp ciepła – urządzenie grzewcze działa bowiem nie generując żadnych zanieczyszczeń do środowiska.

Opinie o pompach ciepła ze Śląska

„Moje miejsce zamieszkania to Ruda Śląska. Jestem zachwycony działaniem gruntowej pompy ciepła. Nie dość, że skutecznie ogrzewa mój dom o powierzchni ponad 250 mkw., to jeszcze zajmuje się podgrzewaniem wody użytkowej. Koszty ogrzewania w okresie grzewczym miesięcznie nie przekraczają 200 zł – to znacznie mniej niż ogrzewanie podłogowe. To system korzyści, jakich mało, gdy mam porównanie do horrendalnie wysokich kosztów ogrzewania gazem… Polecam niezawodne pompy ciepła na Śląsku.”

„Pompa ciepła to najtańsza opcja, jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Poza tym to szereg korzyści: klimatyzacja, możliwość podgrzewania i chłodzenia temperatury wody, źródło energii itp. Szczególnie odczuwam to w miesiącach zimowych, kiedy rachunki za ogrzewanie nie są wysokie. A dzięki oszczędnościom mogę potem myśleć o kolejnych proekologicznych inwestycjach w moim domu. Temat pomp ciepła zdecydowanie warto poznać bliżej. Polecam te urządzenia!”

„Pompa ciepła dosłownie zmieniła moje życie. Raz, że pod względem finansowym – koszty ogrzewania są kilka razy mniejsze niż np. ogrzewania podłogowego, a dodatkowo przekłada się to też na koszty uzyskiwania ciepłej wody użytkowej. Mniejszy pobór energii elektrycznej jest zdecydowanie odczuwalny dla mojego portfela. Dwa, że działam ekologicznie i jestem z tego bardzo dumny. Trzy, że w instalacji pomaga mi fachowiec i nie muszę tracić na to czasu. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz gruntowe, czy powietrzne pompy ciepła, bo każde to dobry wybór. Jestem z Zabrza i bardzo polecam ten system, grzewczy!”

Pompy ciepła SOFATH

Pracujemy z najlepszymi producentami. Zobacz, czym charakteryzuje się pompy ciepła firmy SOFATH.

Firma Sofath należy do firmy Dedietrich, która z kolei jest częścią jednej z największych grup specjalizującej się w branży grzewczej w Europie – BDR Thermea. W ofercie marki SOFATH znajdziesz kilka typoszeregów pomp ciepła: Caliane, Termeo, Lizea i BECT.

Sofath już od 34 lat produkuje pompy ciepła na najwyższym poziomie w oparciu o swoje unikalne rozwiązania technologiczne. W całej Europie jest już ponad 200 tysięcy instalacji ogrzewania wyposażonych w pompy ciepła SOFATH. Pracują w domach i obiektach przemysłowych, zapewniając komfort cieplny ich użytkownikom.

Rozwiązania te należą do jednych z najbardziej niezawodnych technologii grzewczych (żywotność sprężarki sięga nawet 20-25 lat). Pompy SOAFTH są również bardzo ekonomiczne – obniżają koszty ogrzewania nawet o ponad 50% w porównaniu do spalania oleju opałowego czy gazu. Charakteryzują się też cichą pracą, prostą obsługą i świetnym designem.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą pomp ciepła. Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje pompa ciepła? Cennik zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Pompa ciepła — co warto o niej wiedzieć?

Pompa ciepła to urządzenie, które stosuje się przede wszystkim do ogrzewania budynków. Jest możliwe również chłodzenie pomieszczeń latem przy odpowiednim podłączeniu, a także podgrzewanie wody użytkowej. Ewenement tego typu instalacji polega na tym, że pompa pobiera ciepło z otoczenia, a następnie przekazuje je do domu. Dzięki temu koszt ogrzewania znacząco się zmniejsza. Oczywiście urządzenie do działania także potrzebuje energii elektrycznej, jednak wydatki na prąd nie są w tym przypadku wysokie. Należy pamiętać, że rachunki będą niższe, ponieważ pompa wykorzysta darmowe ciepło ze środowiska.

W dobie wzrostu świadomości o potrzebie dbania o środowisko naturalne pompa ciepła wydaje się być rozsądnym wyborem. To urządzenie ekologiczne, które pozwala wykorzystywać zasoby naturalne, nie szkodząc jednocześnie przyrodzie. Aby jednak mieć pewność, że urządzenie jest ekologiczne, warto dokładnie zwracać uwagę na jego parametry. Ważny jest czynnik chłodniczy, który powinien mieć możliwie jak najniższy współczynnik ODP (czyli potencjał niszczenia warstwy ozonowej) oraz GWP (współczynnik ocieplenia globalnego). Sprawdź jaką wybrać pompę do domu.

 

Kiedy zwróci mi się wydatek poniesiony na instalację pompy?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Aby obliczyć zwrot kosztów pompy, należy najpierw porównać koszt inwestycji oraz ogrzewania pompy z innymi źródłami. Najlepiej również dobrze ocieplić budynek, ponieważ przy odpowiedniej izolacji zmniejsza się zapotrzebowanie na ciepło. Czas zwrotu będzie w tym momencie dłuższy.

O ile mogę zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem domu?

Instalując pompę ciepła, można obniżyć koszty ogrzewania budynku nawet o 60%. Wszystko zależy od konkretnego przypadku oraz od rodzaju pompy. Jeżeli chcesz dowiedzieć sią jak działa gruntowa pompa ciepła, jakie daje korzyści i ile kosztuje gruntowa pompa ciepła zapraszamy do kontaktu!

Czy każda pompa działa tak samo?

Co do zasady — tak, ponieważ urządzenie pobiera ciepło z zewnątrz. Inny jest natomiast sposób pozyskiwania tego ciepła — pompa może być wyposażona w czynnik roboczy lub odpowiedni mechanizm. Wyróżniamy modele odbierające ciepło z wody (na przykład studni czy jeziora), gruntu i powietrza.

Jak to możliwe, że pompa pobiera energię nawet z gruntu czy wody o niskiej temperaturze?

Od każdej materii o temperaturze wyższej niż zero absolutne – 0 w skali Kelwina, czyli mniej więcej -273 stopni Celsjusza, da się pobrać energię w postaci ciepła. Wymiana ta następuje wyłącznie od ciała o temperaturze wyższej do ciała o temperaturze niższej. Zgodnie z tą zasadą, pompa ciepła jest wyposażona w czynnik roboczy o niższej temperaturze, niż dolne źródło ciepła. Czynnik ogrzewa się dopiero później, za sprawą sprężarki.

Z jakimi instalacjami współpracują pompy?

W przypadku pomp ciepła panuje pewna dowolność. Mogą one bowiem współpracować z tradycyjnymi grzejnikami, jednak ich powierzchnia grzewcza powinna być odpowiednio duża. Czasem jednak generuje to problem w postaci miejsca dla takiego urządzenia. Inne popularne opcje to ogrzewanie podłogowe lub ścienne. W tym drugim wypadku w ścianach montuje się rury wypełnione wodą.

Aby zminimalizować koszty energii elektrycznej związane z zasilaniem pomp ciepła, można również zdecydować się na ich współpracę z panelami fotowoltaicznymi. W takim wypadku najlepiej zaplanować instalację jeszcze przed budową domu. Pozwala to uniknąć kosztów związanych z budową kotłowni, miejsca na składowanie opału czy doprowadzeniem gazu do posesji.

Masz pytania dotyczące pomp ciepła?

Z chęcią na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową!