POMPY CIEPŁA ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pompy ciepła w Świętokrzyskiem to nowoczesne i proekologiczne urządzenia grzewcze, które coraz częściej goszczą w domach powstałych we współczesnym budownictwie. W dążeniu do korzystania z ekologicznych form ciepła to właśnie pompy ciepła wiodą zdecydowany prym. Nic dziwnego – korzystanie z ich funkcjonalności pozwala na korzystanie z dostępu do wielkich oszczędności. Dla przykładu – gruntowe pompy ciepła pozwalają na wykorzystanie zasobów naturalnych w 80%. Pozostałe 20% to wykorzystanie energii elektrycznej. Wysoka efektywność energii cieplnej zapewniona przez nowoczesne pompy to więcej, niż można by się spodziewać po tradycyjnych metodach grzewczych. I te standardowe właśnie pochłaniają dużo więcej kosztów. Niezawodne pompy ciepła bowiem mogą wyprodukować blisko 5 kWh energii cieplnej przy wykorzystaniu zaledwie 1 kWh energii elektrycznej. A o tym wszystkim najlepiej wiedzą ci klienci, którzy zainwestowali właśnie w zakup i montaż pompy ciepła.

Pompy ciepła znajdujące się w naszej ofercie

Obszar działania – Świętokrzyskie

Pompy ciepła dostępne w naszej ofercie to zarówno gruntowe pompy ciepła, jak i powietrzne pompy ciepła. Przyjrzyjmy się zatem, jak działają te drugie. Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła umieszczona jest na zewnątrz budynku. Jest wyposażona w trzy elementy: w wentylator, kompresor i parownik, a jej budowa przypomina chłodnicę samochodową. Przepływ powietrza powietrzna pompa ciepła wypracowuje w taki sposób, że doprowadza do odparowania czynnika R410A. W tym samym czasie jego energia wewnętrzna rośnie. Po wyjściu z jednostki powietrze jest więc zimniejsze – wszystko dlatego, że jego część została oddana do czynnika.

Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie idealne zarówno do nowopowstających domów, jak i budynków modernizowanych. Jednym z najważniejszych atutów tego rodzaju pompy ciepła pozostaje to, że nie zachodzi konieczność wykonywania prac ziemnych. Wybierając powietrzną pompę ciepła liczyć się trzeba z nieco wyższymi kosztami eksploatacyjnymi, niż w przypadku wyboru gruntowej pompy ciepła.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą pomp ciepła dostępną w naszej firmie. Wszyscy klienci zainteresowani zakupem czy montażem pompy ciepła w Świętokrzyskim lub fachowym doradztwem w tym obszarze, odwiedzić mogą jeden z 5 oddziałów naszej firmy w południowej Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą pomp ciepła w Świętokrzyskiem. Nasi klienci skorzystać mogą z kompleksowego doradztwa oraz szerokiego wyboru pomp ciepła w jednym z 5 naszych oddziałów w południowej Polsce. W każdym z nich zainteresowani klienci uzyskają fachową informację o możliwościach zakupu pomp ciepła i ich montażu. Działamy w Świętokrzyskiem w takich miastach jak: Busko-Zdrój, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Kielce, Końskie, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz, Skarżysko Kamienna, Staszów. Głównie na terenie tych miast działamy! Nie mieszkasz w tych miastach? Nie ma problemu! Działamy na terenie całego województwa Świętokrzyskiego!

Zalety pomp ciepła

Cicha praca.

Bezobsługowość.

Wielofunkcyjność – pompy ciepła mogą zarówno grzać, jak i chłodzić.

Ekologiczność – brak emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Ekonomiczność – niewielkie koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi formami grzania.

Wysoka niezawodność działania.

Opinie o pompach ciepła z województwa Świętokrzyskiego

„Powietrzna pompa ciepła to wybór, z którego jestem bardzo zadowolony. Przy dobrze ocieplonym domu wcale jej koszt nie jest duży, a ja mogę spać spokojnie, bo jest ciepło i przyjemnie.”

„Pompy ciepła to temat rzeka, ale potwierdzam – rzeczywiście są bezawaryjne, bezobsługowe i generują oszczędności w kosztach ogrzewania nawet do 70%!”

Pompy ciepła SOFATH

Pracujemy z najlepszymi producentami. Zobacz, czym charakteryzuje się pompy ciepła firmy SOFATH.

Firma Sofath należy do firmy Dedietrich, która z kolei jest częścią jednej z największych grup specjalizującej się w branży grzewczej w Europie – BDR Thermea. W ofercie marki SOFATH znajdziesz kilka typoszeregów pomp ciepła: Caliane, Termeo, Lizea i BECT.

Sofath już od 34 lat produkuje pompy ciepła w oparciu o swoje unikalne rozwiązania technologiczne. W całej Europie jest już ponad 200 tysięcy instalacji ogrzewania wyposażonych w pompy ciepła SOFATH. Pracują w domach i obiektach przemysłowych, zapewniając komfort cieplny ich użytkownikom.

Rozwiązania te należą do jednych z najbardziej niezawodnych technologii grzewczych (żywotność sprężarki sięga nawet 20-25 lat). Pompy SOAFTH są również bardzo ekonomiczne – obniżają koszty ogrzewania nawet o ponad 50% w porównaniu do spalania oleju opałowego czy gazu. Charakteryzują się też cichą pracą, prostą obsługą i świetnym designem.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą pomp ciepła. Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje pompa ciepła? Cennik zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Masz pytania dotyczące pomp ciepła?

Z chęcią na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową!