POMPY CIEPŁA RZESZÓW

Nowoczesne i maksymalnie ekologiczne systemy grzewcze mogą być tylko jedne. To niezawodne pompy ciepła w Rzeszowie, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wielu współczesnych inwestorów. I nieważne, czy chcemy zmodernizować istniejący od wielu lat budynek mieszkalny, czy właśnie stoimy przed wyzwaniem wybudowania własnego, wymarzonego domu. Pompy ciepła sprawdzą się w każdym z tych przypadków idealnie – warto by były jednak odpowiednio dobrane i zaprogramowane. I to tyczyć się będzie zarówno dostępnych w naszej firmie gruntowych pomp ciepła, jak i pomp ciepła powietrznych. Przed ostateczną decyzją warto wiedzieć jak działa gruntowa pompa ciepła oraz ile pobiera prądu.

Pompy ciepła w Rzeszowie działają w oparciu o pobieranie energii ze źródeł naturalnych – z wody, gruntu lub powietrza. Tam właśnie zgromadzona energia zaliczana jest do tych niskotemperaturowych. Aby móc z sukcesem przerobić ją na energię cieplną – w tym przypadku nieodzowne okazuje się wsparcie elektryczności. Energii elektrycznej nie trzeba jednak wiele, by z sukcesem zamienić tę niskotemperaturową energię na wysokotemperaturowe ciepło. Praktyka pokazuje, że nawet 80% energii cieplnej pochodzić może w efekcie finalnym zaledwie z 1 kWh energii elektrycznej. Takie oszczędności lubi się najbardziej i doceniają to świadomi stałego postępu myśli technologicznej inwestorzy. Z myślą o zapewnieniu dostępu do skutecznego, a zarazem taniego grzania w poszanowaniu naturalnych zasobów środowiskowych – warto postawić na wybór i montaż niezawodnej pompy ciepła w mieście Rzeszów. Pompa ciepła gruntowa pomaga również w szybkim uzyskaniu ciepłej wody użytkowej.

Obszar działania

Kompleksową ofertę pomp ciepła dostępną w naszej firmie z pewnością warto poznać. Działamy w 5 oddziałach południowej Polski. W Podkarpackiem znaleźć nas można nie tylko w Rzeszowie, ale i w takich miastach jak Dębica, Krosno, Sanok, Przemyśl czy Jasło.

Od samego początku swej działalności nasza firma stawia na jakość: projekt, dobór urządzenia i mocy, sposób realizacji. Tylko u nas dostać można w pełni profesjonalne doradztwo techniczne, jak i wsparcie merytoryczne i montażowe w zakresie wyboru najbardziej odpowiedniego modelu pompy ciepła (do centralnego ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej). Nam warto zaufać, ale o tym przekonać się warto głównie na własnym przykładzie. Wybierz naszą ofertę i dołącz do grona zadowolonych klientów na terenie południowej Polski! Zapraszamy!

Zalety pomp ciepła w Rzeszowie

Efektywność pracy pompy ciepła niezależnie od warunków pogodowych.

Wysoka ekologiczność pomp ciepła.

Ekonomiczność pompy ciepła mierzona dużo mniejszymi kosztami za ogrzewanie.

Nieskomplikowany montaż pompy ciepła.

P ompa ciepła gruntowa, to duża wygoda użytkowania.

Wielofunkcyjność systemów grzewczych i pompy ciepła – te mogą zarówno skutecznie grzać, jak i chłodzić.

Opinie

„Duże niższe rachunki za ogrzewanie i prąd – to moja konkluzja po dwuletnim okresie eksploatacji pompy ciepła. Teraz trwa trzeci rok i… nie zamieniłbym swojej pompy ciepła na żadne inne urządzenie, choćby najbardziej nowoczesne z możliwych! Szybkie grzanie wody użytkowej, ciepło w domu, same zalety.”

„Pompy ciepła cenię za wysoką wygodę użytkowania – nie muszę pilnować już, czy starczy opału, tak było to przy wyborze tradycyjnych metod ogrzewania. Taki luksus się bardzo docenia.”

Pompy ciepła SOFATH

Pracujemy z najlepszymi producentami. Zobacz, czym charakteryzuje się pompy ciepła firmy SOFATH.

Firma Sofath należy do firmy Dedietrich, która z kolei jest częścią jednej z największych grup specjalizującej się w branży grzewczej w Europie – BDR Thermea. W ofercie marki SOFATH znajdziesz kilka typoszeregów pomp ciepła: Caliane, Termeo, Lizea i BECT.

Sofath już od 34 lat produkuje pompy ciepła w oparciu o swoje unikalne rozwiązania technologiczne. W całej Europie jest już ponad 200 tysięcy instalacji ogrzewania wyposażonych w pompy ciepła SOFATH. Pracują w domach i obiektach przemysłowych, zapewniając komfort cieplny ich użytkownikom.

Rozwiązania te należą do jednych z najbardziej niezawodnych technologii grzewczych (żywotność sprężarki sięga nawet 20-25 lat). Pompy SOAFTH są również bardzo ekonomiczne – obniżają koszty ogrzewania nawet o ponad 50% w porównaniu do spalania oleju opałowego czy gazu. Charakteryzują się też cichą pracą, prostą obsługą i świetnym designem.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą pomp ciepła. Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? Cennik zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Pompy ciepła Rzeszów. Zachęcamy do kontaktu.

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do ogrzewania budynku wykorzystuje energię pobraną ze środowiska. W zależności od rodzaju urządzenia może być to powietrze, woda lub grunt (są to odpowiednio gruntowe pompy ciepła, powietrzne i wodne). Za pomocą pomp można również podgrzewanie wody użytkowej, jak również ochładzanie pomieszczeń podczas gorących, letnich dni.

Jak to możliwe, że pompa ciepła nawet podczas mrozów pobiera z dolnego źródła ciepła energię? Dzieje się tak, ponieważ z każdej materii, która jest cieplejsza niż zero absolutne, a więc ma temperaturę wyższą, niż 0 stopni Kelwina (około -273 stopni Celsjusza) da się odebrać energię w postaci ciepła. Na tej właśnie zasadzie działają pompy ciepła.

Wymiana ciepła następuje z ciała o temperaturze wyższej do ciała o temperaturze niższej. W związku z tym czynnik roboczy pompy w momencie pobierania ciepła jest chłodniejszy, niż otoczenie. Za jego ogrzanie odpowiada sprężarka, która przygotowuje go do przedostania się do systemu grzewczego wewnątrz budynku.

Wyróżniamy kilka typów pomp, w zależności od sposobu pozyskiwania ciepła.

Solanka/woda – niezamarzająca solanka pośredniczy w wymianie ciepła między czynnikiem roboczym a gruntem.

Parowanie/woda – w rurach znajdujących się w ziemi odparowuje czynnik roboczy, a dzięki odparowaniu możliwe jest otrzymanie ciepłej wody w instalacji grzewczej.

Parowanie/skraplanie – brak płynu pośredniczącego w wymianie ciepła. Tutaj ogrzewanie podłogowe to skraplacz.

Woda/woda – ogrzewanie jest możliwe dzięki wodzie czerpanej np. ze studni. Ciepło zasila wodę w systemie ogrzewania w domu.

Powietrze/woda – ciepło pozyskiwane z powietrza, a w systemie ogrzewania znajduje się woda.

Powietrze/powietrze – jak wyżej, z tym, że do wewnątrz budynku ciepłe powietrze jest nawiewane.

Woda/powietrze – ciepło pobierane z wody i nawiewane do budynku.

Masz pytania dotyczące pomp ciepła?

Z chęcią odpowiemy drogą telefoniczną lub mailową!