POMPY CIEPŁA KATOWICE

Czym jest pompa ciepła? Nowoczesne urządzenia tego typu stosuje się do ogrzewania budynków, grzania wody użytkowej, a latem — do ochładzania pomieszczeń. W ten sposób łatwo ograniczyć koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej w gospodarstwie domowym lub w budynku użyteczności publicznej.

Pompy ciepła znajdujące się w naszej ofercie

Obszar działania – Katowice

Znamy sposób na to, by móc poznać ofertę nowoczesnych, a zarazem niezwykle wygodnych w eksploatacji, pomp ciepła w Katowicach. Wystarczy, że skontaktują się Państwo z jednym z 5 oddziałów naszej firmy, działających na terenie południowej Polski. Na Śląsku znaleźć nas można nie tylko w Katowicach, ale i Gliwicach, Rybniku, Tarnowskich Górach, Zabrzu, Tychach, Pszczynie, Żywcu, jak i w Bielsko – Białej. Nasi pracownicy z chęcią udzielą Państwu niezbędnych informacji w sprawie wyboru i instalacji pompy ciepła – niezależnie od jej rodzaju. Zapraszamy do kontaktu, bo właśnie w naszej firmie znajdą Państwo największy wybór rodzajów i typów pomp ciepła na Śląsku.

Oferujemy profesjonalne gruntowe i powietrzne pompy ciepła w Katowicach. Zapewniamy dopasowany do potrzeb projekt oraz szybki i fachowy proces instalacji urządzenia.

Pompy ciepła Katowice — zapraszamy!

Zalety pomp ciepła w Katowicach

Duża wielofunkcyjność urządzenia grzewczego – pompa ciepła zachowuje zdolność do ogrzewania budynku zimą, jak i chłodzenia podczas wyjątkowo upalnych, letnich dni.

Wysoka ekonomiczność – o tym świadczyć będą dużo mniejsze rachunki za ogrzewanie i niższe zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu optymalnej i pożądanej przez inwestorów, temperatury grzania.

Maksymalne bezpieczeństwo korzystania z funkcjonalności pompy ciepła – jej eksploatacja nie grozi wybuchem i nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych.

Bezobsługowość pompy ciepła gwarantowana optymalnym jej doborem do potrzeb użytkowników.

Ekologiczne działanie pompy ciepła bez najmniejszej szkody dla środowiska naturalnego.

Koszt pompy ciepła zawsze dość szybko się zwróci – inwestycja w jej zakup i montaż jest więc inwestycją pewną 100 % satysfakcji i zwrotu poniesionych nakładów finansowych.

Opinie o pompach ciepła w Katowicach

„Zdecydowaliśmy się z żoną na inwestycję w zakup i montaż powietrznej pompy ciepła do domu. Tak radzili nam fachowcy i liczni znajomi. I w zupełności mieli rację. Zaoszczędziliśmy czas, mnóstwo formalności, ale także i pieniądze, bo sam montaż takiej pompy nie wiązał się z żadnymi pracami ziemnymi. Dzięki temu szybko mogliśmy cieszyć się pełnią funkcjonalności powietrznej pompy ciepła. I zdecydowanie polecamy to urządzenie wszystkim tym, którzy jeszcze się wahają.”

„Wybrałem pompę ciepła powietrzną i zdecydowałem się na jej eksploatację w trybie monoenergetycznym. Wybór ten okazał się strzałem w 10-tkę, bo taka pompa działa równie efektywnie jak gruntowa pompa ciepła, a na wypadek wystąpienia dość mroźnych dni, może automatycznie uruchomić wbudowaną w jej wnętrzu grzałkę. Zakup powietrznej pompy w Katowicach to najlepsza inwestycja z możliwych. Zdecydowanie warto!”

Pompy ciepła SOFATH

Pracujemy z najlepszymi producentami. Zobacz, czym charakteryzuje się pompy ciepła firmy SOFATH.

Firma Sofath należy do firmy Dedietrich, która z kolei jest częścią jednej z największych grup specjalizującej się w branży grzewczej w Europie – BDR Thermea. W ofercie marki SOFATH znajdziesz kilka typoszeregów pomp ciepła: Caliane, Termeo, Lizea i BECT.

Sofath już od 34 lat produkuje pompy ciepła w oparciu o swoje unikalne rozwiązania technologiczne. W całej Europie jest już ponad 200 tysięcy instalacji ogrzewania wyposażonych w pompy ciepła SOFATH. Pracują w domach i obiektach przemysłowych, zapewniając komfort cieplny ich użytkownikom.

Rozwiązania te należą do jednych z najbardziej niezawodnych technologii grzewczych (żywotność sprężarki sięga nawet 20-25 lat). Pompy SOAFTH są również bardzo ekonomiczne – obniżają koszty ogrzewania nawet o ponad 50% w porównaniu do spalania oleju opałowego czy gazu. Charakteryzują się też cichą pracą, prostą obsługą i świetnym designem.

Katowice — pompy ciepła wysokiej klasy

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą pomp ciepła.

Proste w obsłudze i niezawodne — takie właśnie są oferowane przez nas pompy ciepła. Katowice to jeden ze śląskich oddziałów naszej firmy. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszych usług zachęcamy do kontaktu.

Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje pompa ciepła. Katowice — w tym oddziale cennik zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zaproponujemy taką pompę ciepła, jakiej potrzebujesz.

Rodzaje pomp ciepła

Istnieje kilka typów pomp, które najprościej podzielić według sposobu pozyskiwania ciepła i przekazywania go do pomieszczeń. Są to wodne lub powietrzne pompy ciepła, a także typy pośrednie.

Solanka/woda – ciepło pobierane jest z gruntu za pomocą wymiennika, w którym krąży roztwór glikolu nazywany również solanką.

Parowanie/woda – wymiennik ciepła umieszczony w gruncie to jednocześnie parownik pompy; w rurach znajdujących się w ziemi krąży czynnik roboczy, który w nich odparowuje. Ten system jest prostszy i bardziej wydajny niż solankowy ze względu na brak glikolu oraz dodatkowego wymiennika. Zarówno w tej, jak i w pompie solankowej, woda ze skraplacza ogrzewa wodę znajdującą się w instalacji centralnego ogrzewania.

Parowanie/skraplanie – wymiennik ciepła w gruncie to również parownik, a instalacja grzewcza, czyli w tym wypadku wodne ogrzewanie podłogowe, to skraplacz. Brak tu dodatkowych płynów, które pośredniczą w wymianie ciepła, co zwiększa efektywność tego typu pomp ciepła.

Woda/woda – parownik ogrzewa woda pobierana ze studni, jeziora albo rzeki. Ciepło ze skraplacza grzeje wodę w domowej instalacji grzewczej.

Powietrze/woda – pompy ciepła powietrze/woda działają w ten sposób, że parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło ze skraplacza grzeję wodę w instalacji centralnego ogrzewania.

Powietrze/powietrze – typowo powietrzne pompy ciepła nie wykorzystują wody – tu parownik ogrzewa powietrze, a następnie ciepło ze skraplacza jest nawiewane do pomieszczeń i ogrzewa w ten sposób wnętrze domu. Może również służyć do podgrzewania wody użytkowej.

Woda/powietrze – wodno-powietrzne pompy ciepła działają w ten sposób, że woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza grzeje nawiewane do domu powietrze.

Pompy ciepła Katowice

Nowoczesne pompy ciepła w Katowicach to urządzenia przede wszystkim proekonomiczne i proekologiczne. Po pierwsze z ich eksploatacją wiązać się będą ogromne oszczędności finansowe – dużo niższe rachunki za ogrzewanie to doprawdy wspaniała wiadomość dla wszystkich szczęśliwych posiadaczy własnego domu. Po drugie proekologiczność pomp ciepła wiązać się będzie z efektywnym wykorzystywaniem nieskończonych źródeł środowiska naturalnego, a przy tym także – nieemitowaniem żadnych zanieczyszczeń do środowiska podczas pracy pompy.

Zmniejszenie nawet o 60% kosztów ogrzewania to ogromny atut, jaki nieść będzie za sobą zakup oraz montaż pompy ciepła – niezależnie od tego czy będzie to gruntowa pompa ciepła w Katowicach, czy też zdecydujemy się na zakup powietrznej pompy ciepła. Jedno i drugie rozwiązanie będzie trafione w punkt. W szczególności wówczas, gdy myślimy o wyborze urządzenia grzewczego o wysokiej niezawodności i niekłopotliwej obsłudze.

Warto przy tym pamiętać, że koszty związane z instalacją pomp ciepła zwracają się bardzo szybko, niezależnie czy pompa ciepła ma służyć jedynie do ogrzewania budynku, czy również wody użytkowej.

Masz pytania dotyczące pomp ciepła?

Z chęcią na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową!