OGRZEWANIE PŁASZCZYZNOWE

To obecnie najlepsze rozwiązanie dystrybucji ciepła nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz również w większych obiektach przemysłowych. Przekonaj się o tym.

Wykorzystaj przegrody w swoim domu

Ogrzewanie płaszczyznowe polega na tym, że ciepło w pomieszczeniu przekazywane jest przez znajdujące się w nim przegrody – ściany, podłogę i sufit (tym samym wyróżnia się ogrzewanie ścienne, podłogowe i sufitowe). W celu dostarczenia ciepła ogrzewanie płaszczyznowa korzysta przede wszystkim z promieniowania cieplnego i w niewielkim tylko stopniu z konwekcji. Dobrze zaprojektowanie ogrzewanie płaszczyznowe jest znacznie zdrowszym rozwiązaniem niż typowe ogrzewanie grzejnikami.

Aby ogrzewanie płaszczyznowe przynosiło jak największe korzyści, ważne jest, aby każda instalacja była poprzedzona wykonaniem projektu oraz by użyte materiały zostały wyprodukowane przez renomowaną firmę.

Zalety ogrzewania płaszczyznowego

Sprawdź, dlaczego ogrzewanie płaszczyznowe jest rozwiązaniem grzewczym, jakiego potrzebujesz.

Oszczędność pieniędzy

Ogrzewanie płaszczyznowe niesie ze sobą niższe koszty eksploatacji w porównaniu do ogrzewania grzejnikowego.

Równomierna temperatura powietrza

Ten typ ogrzewania zapewnia identyczną temperaturę w każdym kącie pomieszczenia.

Kompatybilność z naszymi pozostałymi produktami

Ogrzewanie płaszczyznowe doskonale łączy się z pompą ciepła i instalacją fotowoltaiczną.

Oszczędność miejsca

To ogrzewanie nie zajmuje miejsca w ogóle i jest niewidoczne.

Kontrola instalacji

Możesz regulować temperaturę tak, jak chcesz. Masz nad tym pełną kontrolę.

Czystość w mieszkaniu

Ogrzewanie płaszczyznowe eliminuje powstawanie ruchów konwekcyjnych powodujących unoszenie się kurzu.

Ogrzewanie płaszczyznowe Herz®

Po dokładnej analizie producentów systemów ogrzewania niskotemperaturowego wybraliśmy austriacką firmę HERZ®. Jej produkty cechują się ekonomicznością, niezawodnością i najwyższą klasą wykonania.

Od początku swojej działalności firma HERZ zajmowała się produkcją nowoczesnego ogrzewania płaszczyznowego, które zapewnia oszczędne i sprawne gospodarowanie energią. Produkty marki są funkcjonalne, trwałe i o wysokiej jakości. Ponadto zastosowane w nich materiały mogą zostać całkowicie oddane do recyklingu.

Rury firmy Herz w ogrzewaniu płaszczyznowym składają się z tzw. polietylenowej rury podstawowej, na którą nałożony jest wzdłuż płaszcz aluminiowy, tworząc z kolei rurę ochronną. W ten sposób produkt łączy w sobie znakomite właściwości tworzywa sztucznego z typowymi walorami aluminium.

Rury wielowarstwowe firmy Herz przeznaczone są do instalacji grzewczych, chłodzących i do wody pitnej. Oznacza to, że świetnie sprawdzą się nie tylko do ogrzewania, ale także chłodzenia płaszczyznowego na powierzchni ścian, podłóg i sufitów.

Do kogo kierowana jest nasza oferta ogrzewania płaszczyznowego?

Swoją ofertę kierujemy głównie do osób, którym zależy na profesjonalnym zaprojektowaniu i wykonaniu ogrzewania podłogowego lub ściennego, które we współpracy z niskotemperaturowym źródłem ciepła zapewnią optymalny komfort cieplny przy najniższych kosztach eksploatacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą ogrzewania płaszczyznowego. Mamy 5 oddziałów w południowej Polsce, w których wyszkoleni pracownicy chętnie udzielą wyczerpujących wyjaśnień na temat ogrzewania płaszczyznowego. Działamy w takich rejonach jak: Śląsk (Gliwice, Rybnik, Katowice, Tarnowskie Góry, Zabrze, Tychy, Pszczyna, Żywiec, Bielsko-Biała), Małopolska (Kraków, Tarnów, Nowy Targ, Nowy Sącz), Świętokrzyskie (Kielce, Busko – Zdrój, Sandomierz, Skarżysko Kamienna), Podkarpackie (Rzeszów, Krosno, Jasło, Dębica, Sanok, Przemyśl).

Chcesz dowiedzieć się więcej o ogrzewaniu płaszczyznowym?

Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu!