POWIETRZNE POMPY CIEPŁA

Nagrzane słońcem powietrze posiada energią cieplną, która pozyskiwana jest do ogrzewania Twojego domu. Wykorzystaj moc energii odnawialnej w najlepszy z możliwych sposobów.

Pompa ciepła powietrzna do ogrzewania domu

Umieszczona na zewnątrz budynku jednostka zewnętrzna jest wyposażona w wentylator, kompresor i parownik. Zbudowana jest identycznie jak chłodnica samochodowa. Zasada działania tego źródło ciepła jest następująca: wypracowuje przepływ powietrza, doprowadzając do odparowania czynnika R410A, podczas gdy jednocześnie jego energia wewnętrzna rośnie. Po wyjściu z jednostki powietrze jest zimniejsze, ponieważ oddało część ciepła do owego czynnika. Powietrzne pompy ciepła są dobrym rozwiązaniem zarówno do nowych domów, jak i do domów modernizowanych. Główną ich zaletą jest brak konieczności wykonywania prac ziemnych, co czasami jest niemożliwe w przypadku istniejących budynków. W przypadku takiej instalacji grzewczej koszty eksploatacji są porównywalne do ogrzewania domu gazem, lub są nieznacznie wyższe w zależności od rodzaju i wymiarów grzejników lub ogrzewania podłogowego. Podejmując jednak decyzję o wyborze tego typu pompy, należy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacyjnymi niż w przypadku pomp gruntowych.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą pomp ciepła dostępną na stronach naszego serwisu. Mamy 5 oddziałów w południowej Polsce, w których wyszkoleni pracownicy chętnie udzielą wyczerpujących wyjaśnień na temat urządzeń grzewczych – powietrznych pomp ciepła. Działamy w takich rejonach jak: Śląsk (Gliwice, Rybnik, Katowice, Tarnowskie Góry, Zabrze, Tychy, Pszczyna, Żywiec, Bielsko-Biała), Małopolska (Kraków, Tarnów, Nowy Targ, Nowy Sącz), Świętokrzyskie (Kielce, Busko – Zdrój, Sandomierz, Skarżysko Kamienna), Podkarpackie (Rzeszów, Krosno, Jasło, Dębica, Sanok, Przemyśl). Ciepła woda i ogrzewanie domu to m.in. wybór źródła energii, zastosowane systemy grzewcze i odpowiednio dobrana moc grzewcza urządzeń. Nasz zespół tworzą inżynierowie, doradcy oraz monterzy z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie Ci poradzimy jak ogrzewać dom. Warto inwestować w czystą energię i czyste powietrze!

Ilość energii, jaką będziesz mieć do dyspozycji, zależy od temperatury i wilgotności powietrza. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą Ci na efektywne korzystanie z zasobów energii powietrznej. Pomoże Ci w tym powietrzna pompa ciepła CWU marki Lizea.

Powietrzna pompa ciepła Lizea lv+

Zachwycisz się inteligentnym sposobem ogrzewania tej pompy. Podczas bardzo niskich temperatur na zewnątrz pompa ciepła Lizea automatycznie dołącza lub przełącza się na źródło uzupełniające.

Pompa ciepła Lizea lv+ posiada innowacyjną konsolę sterowniczą iSystem. Dzięki niej można tworzyć układy kaskadowe, monitorować do 40 stref grzewczych, a to wszystko z dowolnego miejsca na ziemi – wystarczy tylko mieć aplikację Android.

Powietrzna pompa ciepła Lizea lv

Podstawowa pompa ciepła cechująca się prostotą obsługi. Powietrzna pompa ciepła Lizea została wyposażona w system Inverter, dzięki któremu zaoszczędzisz jeszcze więcej energii.

Inwerterowa pompa ciepła Lizea lv konwertuje ciepło z powietrza zewnętrznego i ogrzewa poprzez sieć grzejników lub ogrzewanie podłogowe. Posiada dodatkowy zasobnik c.w.u., za sprawą którego nigdy nie zabraknie odpowiedniej ilości ciepłej wody użytkowej.

Powietrzna pompa ciepła Lizea lv200

To bardzo praktyczna opcja do ogrzewania i ciepłej wody. W okresie zwiększonego zapotrzebowania na ciepło pompa wykorzystuje do 110% swojej mocy, a w okresie zmniejszonego zapotrzebowania – tylko 30%.

W pompie ciepła Lizea lv200 200l zasobnik c.w.u. połączono z modułem wewnętrznym w zwartej obudowie. Zapewnia to jednoczesną oszczędność miejsca i komfort użycia wielu punktów czerpalnych naraz.

Powietrzna pompa ciepła Zubadan Mitsubishi Electric

Pompa ciepła Zubadan firmy Mitsubishi Electric to najbardziej zaawansowana i najefektywniejsza pompa na rynku.

Ponad 30 letnie doświadczenie firmy MItsubishi w produkcji pomp powietrznych gwarantuje ogromną niezawodność pomp, dopracowanie w najmniejszych szczegółach systemu zarządzania pracą pompy.

Firma Mitsubishi w standardzie oferuje 5-letnią gwarancje na wszystkie elementy pompy.

Korzyści z używania jako źródła ciepła pomp ciepła powietrznych Mitsubishi Zubadan są następujące:

 1. Działanie pompy nawet do -28C
 2. Pompa utrzymuje swoją nomimnalną moc grzewczą do temperatury -15C, co powoduje, że nie ma potrzeby przewymiarowywania pompy, aby zapewnić pracę w niskich temperaturach!
 3. Osiąganie wysokich parametrów efektywności również ze standardowymi grzejnikami.
 4. Zoptymalizowana, szybka funkcja odmrażania parownika realizowana w oparciu o analizę temperatury zewnętrznej, temperaturę powierzchni parownika, czasu pracy i czasu trwania procesu odmrażania. Czas pracy takiego procesu jest o około 50% krótszy niż w przypadku innych pomp powietrznych.
 5. Nowe moduły zewnętrzne pomp ciepła Zubadan są wyjątkowo ciche, są ledwo słyszalne.
 6. Posiada rekordowo wysokie współczynniki COP w całym zakresie pracy.
 7. W przeciwieństwie do innych powietrznych pomp ciepła Zubadan może być jedynym źródłem ogrzewania w domu. Większość innych powietrznych pomp ciepła na rynku przy temperaturze -20C całkowicie wyłącza pracę układu termodynamicznego i ogrzewanie zapewniane jest grzałkami. Moce grzałek są jednak niewystarczające, aby zapewnić całkowite pokrycie strat ciepła w tak niskich temperaturach, co skutkuje obniżeniem temperatury w budynkach podczas bardzo niskich temperatur.
 8. Praca pomp ciepła Zubadan jest stale monitorowana i zapisywana na kartach SD, co znacznie pomaga w serwisowaniu pomp oraz umożliwia zoptymalizowanie ich pracy.

Powietrzna pompa ciepła Ecodan Mitsubishi Electric z jednostką zewnętrzną Power Inverter

zużycie pradu przez pompa ciepla

Jest to bardzo zaawansowana powietrzna pompa ciepła, która zapewnia użytkownikom następujące korzyści:

 1. Bardzo wysoka efektywność działania pompy powietrznej.
 2. Monitorowanie działania pompy i zapisywanie wszystkich parametrów pracy na karcie SD.
 3. Bardzo cicha jednostka zewnętrzna.
 4. Gwarancja 5 lat na wszystkie elementy całego układu pompy ciepła.
 5. Nowoczesny design zarówno jednostki zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Dane techniczne

Pobierz plik PDF, aby dowiedzieć się więcej na temat oferowanych przez nas powietrznych pomp ciepła i poznać ich dane techniczne.

Zainteresowały Cię nasze pompy ciepła powietrzne?

Jeśli chcesz np. poznać cenę powietrznej pompy ciepła, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.