POMPY CIEPŁA MAŁOPOLSKA / MAŁOPOLSKIE

Pompy ciepła w Małopolsce to jedne z najbardziej pożądanych dziś i proekologicznych oraz wyjątkowo ekonomicznych sposobów na ogrzewanie budynku mieszkalnego. Pompy ciepła występować mogą pod wieloma postaciami – zarówno jako pompy ciepła gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła. Co ważne – urządzenia te działają w oparciu o wykorzystywanie aż 80% energii pochodzącej prosto z nieskończonych zasobów środowiska. Jedynie 20% wykorzystują do tego, by czerpać z energii elektrycznej. W rzeczywistości zaś efektywne pompy ciepła w Małopolsce są w stanie wyprodukować blisko 5 kWh energii cieplnej, pobierając zaledwie 1 kWh energii elektrycznej.

Gruntowe pompy ciepła

Gruntowa pompa ciepła Rotorua

Gruntowa pompa ciepła GSHP

Powietrzne pompy ciepła

Powietrzna pompa ciepła De Ditrich ALEZIO S V200

Powietrzna pompa ciepła De Ditrich ALEZIO S

Powietrzna pompa ciepła R32, YKF SPLIT

Powietrzna pompa ciepła Zubadan Mitsubishi Electric

Powietrzna pompa ciepła Ecodan Mitsubishi Electric

Obszar działania – Małopolska

Gruntowe pompy ciepła tak skutecznie działają dzięki wykorzystaniu niezwykle prostego sposobu. Chodzi o skorzystanie z energii geotermalnej niskich temperatur. A pompy ciepła działają często podobnie, jak mechanizm czerpania wody ze studni. Podczas procesu pompowania wody przenosimy ją bowiem ze stanu o niższej temperaturze, do stanu o zdecydowanie wyższej energii. Tutaj konieczne staje się wykorzystanie energii elektrycznej.

Pompy ciepła gruntowe z Małopolski w branży uznawane są za niezwykle efektywne urządzenia grzewcze, utożsamiane z dużo tańszymi urządzeniami w eksploatacji w porównaniu z powietrznymi pompami ciepła. Ogromną zaletą gruntowych pomp ciepła pozostaje posiadanie buforu ciepła w postaci energii zgromadzonej w gruncie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą pomp ciepła w Małopolsce. Nasi klienci skorzystać mogą z kompleksowego doradztwa oraz szerokiego wyboru pomp ciepła w jednym z 5 naszych oddziałów w południowej Polsce. W każdym z nich zainteresowani klienci uzyskają fachową informację o możliwościach zakupu pomp ciepła i ich montażu. Działamy w Małopolsce w takich miastach jak: Bochnia, Kraków, Krynica Górska, Limanowa, Miechów, Myślenice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Tarnów, Wadowice. Głównie na terenie tych miast działamy! Nie mieszkasz w tych miastach? Nie ma problemu! Działamy na terenie całej Małopolski!

Zalety pomp ciepła

Wielofunkcyjność pompy ciepła – możliwość zarówno grzania, jak i chłodzenia. Sprawdź ile kosztuje gruntowa pompa ciepła i jakie daje korzyści!

Wysoki poziom bezobsługowości – działa wówczas, gdy pompa ciepła jest odpowiednio zaprogramowana.

Niezawodność działania pompy ciepła nawet przez wiele lat.

Czystość i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Cicha praca nowoczesnego urządzenia grzewczego.

Wygoda codziennej eksploatacji.

Opinie o pompach ciepła z Małopolski

„Jestem zwolennikiem montażu gruntowej pompy ciepła. Nie dość, że jest najtańszym sposobem na skuteczne ogrzanie domu, to również jest wysoce niezawodna. I zdecydowanie wygrywa w porównaniu z powietrzną pompą ciepła. U mnie sprawdza się doskonale. Gruntowa pompa ciepła pomaga nam w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej oraz zapewnia ogrzewanie.

„Powietrzna pompa ciepła świetnie sprawdza się w mniejszych budynkach mieszkalnych – takich o powierzchni do 150 mkw. Wiem co piszę, bo sam w taką zainwestowałem i polecam. Miarą mojego zadowolenia jest przede wszystkim czyste powietrze, bezobsługowość takiej pompy i brak konieczności zamartwiania się o jej efektywność działania. To bardzo nowoczesne rozwiązanie – polecam!”

„Zrezygnowałam z centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego na rzecz pompy ciepła. Wybrałam pompę ciepła pobierającą moc z ziemi, czyli gruntową pompę ciepła, ponieważ tak najłatwiej jest to robić wokół terenu mojego domu. Jestem bardzo zadowolona – systemy działają bezawaryjnie, montaż był fachowo wykonany przez profesjonalistów, a koszty – już po pół roku użytkowania – się zwracają. Poza tym te instalacje są zgodne z duchem eko, na czym również bardzo mi zależało. Myślę też o wzięciu dofinansowania na powietrzną pompę ciepła dla mojej siostry. Zobaczymy.”

Masz pytania dotyczące pomp ciepła?

Z chęcią na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową!