POWIETRZNE POMPY CIEPŁA

Nagrzane słońcem powietrze posiada energią cieplną, która pozyskiwana jest do ogrzewania Twojego domu. Wykorzystaj moc energii odnawialnej w najlepszy z możliwych sposobów.

Powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu

Umieszczona na zewnątrz budynku jednostka zewnętrzna jest wyposażona w wentylator, kompresor i parownik. Zbudowana jest identycznie jak chłodnica samochodowa. Wypracowuje przepływ powietrza, doprowadzając do odparowania czynnika R410A, podczas gdy jednocześnie jego energia wewnętrzna rośnie. Po wyjściu z jednostki powietrze jest zimniejsze, ponieważ oddało część ciepła do ów czynnika. Powietrzne pompy ciepła są dobrym rozwiązaniem zarówno do nowych domów, jak i do domów modernizowanych. Główną ich zaletą jest brak konieczności wykonywania prac ziemnych, co czasami jest niemożliwe w przypadku istniejących domów. Koszty ogrzewania tego rodzaju pompami są porównywalne do ogrzewania domu gazem, lub sa nieznacznie wyższe w zależności od rodzaju i wymiarów grzejników lub ogrzewania podłogowego. Podejmując jednak decyzje o wyborze tego typu pompy należy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacyjnymi niż w przypadku pomp gruntowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą pomp ciepła. Mamy 5 oddziałów w południowej Polsce, w których wyszkoleni pracownicy chętnie udzielą wyczerpujących wyjaśnień na temat powietrznych pomp ciepła. Działamy w takich rejonach jak: Śląsk (Gliwice, Rybnik, Katowice, Tarnowskie Góry, Zabrze, Tychy, Pszczyna, Żywiec, Bielsko-Biała), Małopolska (Kraków, Tarnów, Nowy Targ, Nowy Sącz), Świętokrzyskie (Kielce, Busko – Zdrój, Sandomierz, Skarżysko Kamienna), Podkarpackie (Rzeszów, Krosno, Jasło, Dębica, Sanok, Przemyśl).

Ilość energii, jaką będziesz mieć do dyspozycji, zależy od temperatury i wilgotności powietrza. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które pozwolą Ci na efektywne korzystanie z zasobów energii powietrznej. Pomoże Ci w tym powietrzna pompa ciepła CWU marki Lizea.

Powietrzna pompa ciepła Lizea lv+

Zachwycisz się inteligentnym sposobem ogrzewania tej pompy. Podczas bardzo niskich temperatur na zewnątrz pompa ciepła Lizea automatycznie dołącza lub przełącza się na źródło uzupełniające.

Pompa ciepła Lizea lv+ posiada innowacyjną konsolę sterowniczą iSystem. Dzięki niej można tworzyć układy kaskadowe, monitorować do 40 stref grzewczych, a to wszystko z dowolnego miejsca na ziemi – wystarczy tylko mieć aplikację Android.

Powietrzna pompa ciepła Lizea lv

Podstawowa pompa ciepła cechująca się prostotą obsługi. Powietrzna pompa ciepła Lizea została wyposażona w system Inverter, dzięki któremu zaoszczędzisz jeszcze więcej energii.

Inwerterowa pompa ciepła Lizea lv konwertuje ciepło z powietrza zewnętrznego i ogrzewa poprzez sieć grzejników lub ogrzewanie podłogowe. Posiada dodatkowy zasobnik c.w.u., za sprawą którego nigdy nie zabraknie odpowiedniej ilości ciepłej wody użytkowej.

Powietrzna pompa ciepła Lizea lv200

To bardzo praktyczna opcja do ogrzewania i ciepłej wody. W okresie zwiększonego zapotrzebowania na ciepło pompa wykorzystuje do 110% swojej mocy, a w okresie zmniejszonego zapotrzebowania – tylko 30%.

W pompie ciepła Lizea lv200 200l zasobnik c.w.u. połączono z modułem wewnętrznym w zwartej obudowie. Zapewnia to jednoczesną oszczędność miejsca i komfort użycia wielu punktów czerpalnych naraz.

Powietrzna pompa ciepła Zubadan Mitsubishi Electric

Pompa ciepła Zubadan firmy Mitsubishi Electric to najbardziej zaawansowana i najefektywniejsza pompa na rynku.

Ponad 30 letnie doświadczenie firmy MItsubishi w produkcji pomp powietrznych gwarantuje ogromną niezawodność pomp, dopracowanie w najmniejszych szczegółach systemu zarządzania pracą pompy.

Firma Mitsubishi w standardzie oferuje 5 letnią gwarancje na wszystkie elementy pompy.

Korzyści z używania jako źródła ciepła pomp ciepła powietrznych Mitsubishi Zubadan są następujące:

 1. Działanie pompy nawet do -28C
 2. Pompa utrzymuje swoją nomimnalną moc grzewczą do temperatury -15C, co powoduje że nie ma potrzeby przewymiarowywania pompy aby zapewnić pracę w niskich temperaturach!
 3. Osiąganie wysokich parametrów efektywności również ze standardowymi grzejnikami.
 4. Zoptymalizowana, szybka funkcja odmrażania parownika realizowana w oparciu o analizę temperatury zewnętrznej, temperaturę powierzchni parownika, czasu pracy i czasu trwania procesu odmrażania. Czas pracy takiego procesu jest o około 50% krótszy niż w przypadku innych pomp powietrznych.
 5. Nowe moduły zewnętrzne pomp ciepła Zubadan są wyjątkowo ciche, są ledwo słyszalne.
 6. Posiada rekordowo wysokie współczynniki COP w całym zakresie pracy.
 7. W przeciwieństwie do innych powietrznych pomp ciepła Zubadan może być jedynym źródłem ogrzewania w domu. Większość innych powietrznych pomp ciepła na rynku przy temperaturze -20C całkowicie wyłącza pracę układu termodynamicznego i ogrzewanie zapewniane jest grzałkami. Moce grzałek są jednak niewystarczające aby zapewnić całkowite pokrycie strat ciepła w tak niskich temperaturach, co skutkuje obniżeniem temperatury w budynkach podczas bardzo niskich temperatur.
 8. Praca pomp ciepła Zubadan jest stale monitorowana i zapisywana na kartach SD, co znacznie pomaga w serwisowaniu pomp oraz umożiwia zoptymalizowanie ich pracy.

Powietrzna pompa ciepła Ecodan Mitsubishi Electric z jednostką zewnętrzą Power Inverter

Jest to bardzo zaawansowana powietrzna pompa ciepła, która zapewnia uzytkownikom nastepujące korzyści:

 1. Bardzo wysoka efektywność działania pompy powietrznej.
 2. Monitorowanie działania pompy i zapisywanie wszystkich parametrów pracy na karcie SD.
 3. Bardzo cicha jednostka zewnętrzna.
 4. Gwarancja 5 lat na wszystkie elementy całego układu pompy ciepła.
 5. Nowoczesny design zarówno jednostki zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Dane techniczne

Pobierz plik PDF, aby dowiedzieć się więcej na temat oferowanych przez nas powietrznych pomp ciepła i poznać ich dane techniczne.

Zainteresowały Cię nasze pompy ciepła powietrzne?

Jeśli chcesz np. poznać cenę powietrznej pompy ciepła, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.
 • Powietrzne pompy ciepła już od kilku lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród inwestorów budujących swój nowy dom lub modernizujących ten obecny. Skutecznie wypierają kotły na węgiel i ekogroszek, a nawet kotły gazowe.

  Wielu inwestorów, w podążaniu za sąsiadami, znajomymi i informacjami znalezionymi w internecie, również decyduje się na zakup pompy ciepła powietrze-woda. Niewiele jednak osób wie, jaka jest najodpowiedniejsza pompa powietrzna do ich domu i jakimi kryteriami kierować się przy jej wyborze. Wiele marketingowych chwytów ze strony nieuczciwych firm powoduje, że wybór po kilku miesiącach okazuje się nietrafiony, a rachunki za ogrzewanie są znacznie wyższe niż obiecywał instalator. Temperatura w domu nie może osiągnąć nawet 20 stopni Celsjusza.

  Poniżej zebrałem garść wskazówek dla inwestorów rozważających zakup pompy ciepła powietrze-woda:

  1. Jaką markę wybrać? Buderus, Panasonic, a może warto wybrać cieszącą się chyba najlepszą opinią na rynku pompę ciepła Zubadan firmy Mitsubishi?

  Warto zdać sobie sprawę z tego, że żadna firma europejska oferująca powietrzne pompy ciepła nie jest producentem najważniejszego elementu pompy ciepła, czyli sprężarki. Firmy znane i specjalizujące się w kotłach gazowych jedynie składają pompy z elementów dostarczonych przez wielu różnych producentów. Jedne robią to lepiej, inne gorzej. Firmy produkujące sprężarki i prawie wszystkie inne elementy pompy w swoich fabrykach znajdują się w Japonii – Mitsubishi i Panasonic. Przedsiębiorstwa te również sprzedają swoje sprężarki europejskim producentom, a nierzadko też całe jednostki zewnętrzne, czyli najważniejsze elementy pompy. Jednak żadna firma produkująca sprężarki nie sprzedaje konkurentom najnowszych i najlepszych rozwiązań. Te technologie stosowane są jedynie w swoich pompach ciepła powietrznych. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając markę powietrznej pompy ciepła.

  2. Gwarancja producenta

  Nie zawsze tak jest, że im dłuższa gwarancja, tym lepszy produkt – o czym świadczy choćby przypadek samochodów Daewoo, które oferowały najdłuższe gwarancje na rynku, a mimo to nie wytrzymały konkurencji. Obecnie jednak czołowe firmy produkujące powietrzne pompy ciepła oferują 5-letnią gwarancję na jej wszystkie elementy. Warto ten czynnik wziąć pod uwagę, gdyż kupując powietrzną pompę ciepła o takiej gwarancji, można przynajmniej przez ten okres spać spokojnie. Ale czy na pewno?

  3. Firma instalacyjna

  Wybór firmy instalacyjnej jest chyba najtrudniejszym wyborem, a na pewno najistotniejszym, biorąc pod uwagę fakt, że to na firmie instalacyjnej spoczywa obowiązek serwisowania powietrznych pomp ciepła przez okres gwarancyjny i pogwarancyjny. Producenci jedynie zapewniają cześci zamienne.

  Podczas obserwowania rynku powietrznych pomp ciepła i również gruntowych pomp ciepła można zauważyć, że tylko niewielka liczba firm posiada kompetencje do diagnozowania i naprawy tych bardzo skomplikowanych, naszpikowanych elektroniką urządzeń. Zdecydowana większość firm instalatorskich oferujących pompy to te, które jeszcze niedawno specjalizowały się jedynie w wykonywaniu instalacji wod-kan., montażu korłów węglowych lub gazowych. Nie zdobyły jeszcze niezbędnej wiedzy i doświadczenia w zakresie powietrznych pomp ciepła. W przypadku zakupu pompy od takiej firmy, która najprowdopodobniej zaoferowała najniższą cenę sprzedaży, klient naraża się na poważne problemy. Nierzadko zdarza się, że takie przedsiębiorstwa instalatorskie w momencie pojawienia się problemu przestają odbierać telefony, a klient zmuszony jest szukać pomocy gdzie indziej. Taka pomoc kosztuje wówczas bardzo dużo.

  4. Z jakiego powodu powietrzne pompy ciepła Zubadan to optymalny wybór? Dlaczego powietrzne pompy ciepła Mitsubishi Zubadan mają tak doskonałe opinie?

  – Ponad 90 % elementów tej pompy produkowane jest przez MItsubishi, dlatego firma ta jest ma prawie całkowitą kontrolę jakości na etapie produkcji.
  – Jako jedna z nielicznych firm udostępnia karty techniczne parametrów działania powietrznych pomp ciepła Mitsubishi w całym zakresie temperatur (nawet do -28 stopni Celsjusza).
  – Jako jedyna firma posiada wbudowaną kartę SD, która zapisuje przez okres 4 lat wszystkie najwazniejsze parametry działania pompy, co pozwala zoptymalizować jej pracę i szybko zdiagnozować ewentualne błędy.
  – Jako jedyna firma oficjalnie podaje w swojej dokumentacji, ze przewidywany czas trwałości powietrznych pomp ciepła Zubadan to 40000 motogodzin.
  – Powietrzne pompy ciepła Zubadan zawierają kilkadziesiąt unikalnych rozwiązań opatentowanych przez Mitsubishi.

  5. Dlaczego powietrzne pompy ciepła Lizea są bardzo dobrą alternatywą dla klientów mniej wymagających?

  – Powietrzna pompa Sofath Lizea to najbardziej kompaktowe rozwiązanie wśród powietrznych pomp ciepła dostępnych na rynku. Wysokość powietrznej pompy ciepła wraz ze zbiornikiem CWU to jedynie 120 cm!
  – Pompa ciepła Lizea rozwiązuje problem efektywnego rozmrażania wymiennika.
  – Lizea to niezawodna jednostka zewnętrzna.
  – Tę pompę charakteryzuje doskonały stosunek ceny do jakości.

 • Oddział Śląski

  ul. Toszecka 101/319
  44-100 Gliwice

  668 250 737
  slaskie@grupaeneco.pl

 • Oddział Małopolski

  ul. Krzywda 12A
  30-710 Kraków

  888 057 016
  malopolskie@grupaeneco.pl

 • Oddział Świętokrzyski

  ul. Partyzantów 22
  28-100 Busko-Zdrój

  603 244 353
  swietokrzyskie@grupaeneco.pl

 • Oddział Podkarpacki

  ul. Północna 279
  38-422 Krościenko Wyżne

  530 035 182
  podkarpackie@grupaeneco.pl

 • Oddział Beskidzki

  ul. Beskidzka 52a
  34-360 Milówka

  507 044 227
  beskidy@grupaeneco.pl