Pompa ciepła jednofazowa czy trójfazowa?

 In Publikacje

Pompy ciepła nie tylko zapewniają komfort użytkowania, ale przede wszystkim są energooszczędne. I choć jest to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych dla domów, to coraz więcej osób się decyduje na to rozwiązanie. Dzięki nim możesz zadbać nie tylko o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale także o ciepło wody użytkowej. Właśnie dzięki tym funkcjom, coraz częściej pompy ciepła są wybierane przez właścicieli budynków. Warto zatem dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie oraz jakie parametry są istotne.

Spis treści

Pompy ciepła w starym domu?

Jak zamontować pompę ciepła w starym domu?

Nowe domy a pompy ciepła

Ogrzewanie domu pompą ciepła

Jakie pompy ciepła wybrać?

Rodzaje pomp ciepła

Powietrzna pompa ciepła

Gruntowa pompa ciepła

Wodna pompy ciepła

Pompa ciepła powietrze – woda

Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?

Jak dobrać moc pompy ciepła?

Podsumowanie

 

Pompy ciepła w starym domu?

Musisz wiedzieć, że pompy ciepła są idealnym rozwiązaniem nie tylko dla nowo powstających budynków. Ze spokojem możesz myśleć o ich zamontowaniu w domu jednorodzinnym, w którym mieszkasz już od kilku lat. Ważne jest w takiej sytuacji to, jakie źródło ciepła wybierzesz – czy zdecydujesz się na zamontowanie powietrznej pompy ciepła, wodnej czy gruntowej pompy ciepła.

Jak zamontować pompę ciepła w starym domu?

Musisz wiedzieć, że montaż pompy ciepła to kosztowny wydatek. Jednak koszty ogrzewania pompą ciepła rekompensują ten fakt. Montując pompę ciepła z pewnością poczujesz różnicę w wysokości rachunków. Jeśli myślisz o pompie ciepła w swoim domu, musisz pomyśleć także o termomodernizacji instalacji grzewczej.

Nowe domy a pompy ciepła

Myśląc o pompach ciepła musisz dowiedzieć się o ich wymaganiach i specyfikacji. W ten sposób każda zamontowana pompa ciepła powietrzna, gruntowa czy wodna będą efektywnie pracować.

Ogrzewanie domu pompą ciepła

Jeśli zależy Ci na tym, aby osiągnąć niższe koszty ogrzewania z pewnością zastanawiasz się jak wprowadzić do domu dodatkowe źródło ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej. W przypadku pompy ciepła moc grzewcza wpływa nie tylko na powietrze, ale i na wodę.

Jakie pompy ciepła wybrać?

Temat pomp ciepła bardzo często jest obecny w rozmowach związanych z budową czy modernizacją domu, ale także w sezonie grzewczym. Musisz wiedzieć, że taka modernizacja wiązać się może z dużym kosztem. Jednak późniejsze korzyści i zyski rekompensują ten wydatek. Te nowoczesne urządzenia są zasilane prądem jednofazowym lub trójfazowym.

Rodzaje pomp ciepła

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary dom – montaż pompy ciepła to opłacalna inwestycja (nie tylko w sezonie grzewczym). Musisz jednak wiedzieć, jaki rodzaj pompy doskonale sprawdzi się dla Ciebie. Zobacz, jaka pompa ciepła na Ciebie czeka w sezonie zimowym.

Powietrzna pompa ciepła

Instalacja z powietrzną pompą ciepła potrzebuje do pracy powietrza zewnętrznego. Specjalna instalacja wykorzystuje obieg powietrza do wyprodukowania ogrzewania domu.

Gruntowa pompa ciepła

Pompy gruntowe do pracy wykorzystują określone zjawiska fizyczne z głębi ziemi. Są w stanie przetworzy je w energię elektryczną, która jest wykorzystywana do ogrzewania podłogowego, ogrzewania domu czy wody.

Wodna pompy ciepła

W przypadku wodnej pompy ciepła, jedynym źródłem ciepła jest woda. Pompa za pomocą specjalnej technologii, z wcześniej pobranej wody (ze studni bądź akwenu) pobiera ciepło i przekazuje do budynku.

Pompa ciepła powietrze – woda

Do swojej pracy wykorzystuje zarówno powietrze, jak i wodę. Ich wspólna praca pozwala na skuteczne ogrzanie domu w sezonie zimowym.

Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?

Warto wiedzieć, że koszty ogrzewania pompą ciepła są zmienne w zależności od wielu czynników. Istotny wpływ na cenę ma stan budynku i jego termomodernizacja. To ile kosztuje ogrzewanie pompą ciepła u budynku.

Jak dobrać moc pompy ciepła?

Podczas instalacji w dużej mierze dobrze bazować na wiedzy doświadczonych specjalistów. Wtedy zyskujesz długą żywotność i niezawodność, jakimi może pochwalić się instalacja.

Podsumowanie

Chcesz rozstać się z kotłem gazowym? Palenie węglem chcesz puścić w niepamięć? Jeśli tak, to pompa ciepła typu split zadbają nie tylko o temperaturę, ale przede wszystkim czyste powietrze. Jeśli szukasz dobrego źródła ciepła, to instalacja z pompą ciepła będzie idealna dla Ciebie.

 

Polecane artykuły na blogu:

Recent Posts
pompa ciepła powietrze woda zużycie prądu, pompa ciepła ile pobiera prądu